بدنه خبر

خانه /حضور سه استاد دانشگاه خلیج ...

حضور سه استاد دانشگاه خلیج فارس در بین 2 درصد دانشمندان برتر جهان

شنبه / 22 آذر 1399


نتایج یک پژوهش علمی براساس شاخص‌های استنادی استاندارد، سه تن از اعضای هیأت علمی دانشگاه خلیج فارس در بین ۲ درصد دانشمندان برتر پر استناد جهان قرار گرفتند. پروفسور پرویز ملک زاده استاد گروه مهندسی مکانیک و آقایان پروفسور خدابخش نیکنام و پروفسور حسین اسلامی استادان گروه شیمی از جمله کسانی بودند که در نتایج این پژوهش، معرفی شدند.

در پژوهش یاد شده که به رهبری John P. A. Ioannidis استاد شاخص دانشگاه استانفورد انجام شده، کل کسانی که در پایگاه اسکوپوس دست کم ۵ مقاله نمایه شده دارند (بیش از ۶ میلیون نفر) شناسایی و بر پایه شاخصی ترکیبی از تعداد استناد، شاخص هرش، تعداد مقالات تک‌نویسنده و تعداد مقالات نوسینده اول یا آخر پس از کسر خوداستنادی‌ها، امتیازدهی و مرتب شده‌اند. همچنین رتبه افراد در ۲۲ شاخه علمی و ۱۷۶ زیرشاخه نیز محاسبه شده است. نتیاج این پژوهش، طی دو مقاله در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰ ۲۰ در  نشریه معتبر PLOS BIOLOGY منتشر شده است. در مقاله دوم که با عنوان Updated science-wide author databases of standardized citation indicators   در اکتبر ۲۰۲۰ منتشر شده، مقالات نمایه شده در سال جاری نیز لحاظ شده است

دانشگاه خلیج فارس حضور سه استاد این دانشگاه در فهرست محققان برجسته جهان را به این همکاران و خانواده دانشگاه  تبریک گفته و آرزوی موفقیت روزافزون برای همه همکاران دارد.

 

آرشیو اخبار